Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

zamknij
Gaśnica pianowa GW-6x AB Boxmet Zobacz większe

Gaśnica pianowa GW-6x AB Boxmet

040300

Gaśnice pianowa, gasi urządzenia pod napięciem. Gasi pożary z grupy A (drewno, tworzyo, paliwo, rozpuszczalniki.

Więcej szczegółów

99 Przedmioty

Wysyłka do 3 dni!

190,65 zł
155,00 zł (netto)

+ Lista życzeń

Gaśnica GW-6x AB przeznaczona do gaszenia pożarów grupy A (ciał stałych - drewna, tworzyw, B (paliw, rozpuszczalników). Możliwość gaszenia również urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000V. Ze względu na swoje właściwości gaśnicze jest szczególnie polecana w petrochemii, na stacjach paliw, w obiektach publicznych. Nie powoduje drażniącej i duszącej mgły proszkowej. Uruchomienie gaśnicy proszkowej w miejscu większego zgromadzenia ludzi może spowodować wybuch paniki z powodu silnego podraznienia spojóweji dróg oddechowych. Idealnie nadaje sie do obiektów sakralnych. środek gaśniczy obejmuje tylko miejsce gaszenia (proszek wypełnia całą przestrzeń). Specjalistyczna dysza daje bardzo rozproszony strumień mgły pianowej minimalizując ewentualne uszkodzenia dokumentów, tapicerki czy elementów zabytkowych wysokiej wartości. Zawór gaśnicy ma wskaźnik ciśnienia, dzięki któremu możemy sprawdzić ciśnienie w gaśnicy w każdej chwili. Zbirnik powlekany tworzywem od wewnątrz w celu zabezpieczenia przed korozją.

 

Zastosowanie:

Gaśnica przeznaczona do gaszenia ognia powstałego z palącego się ciała stałego jak gąbka, płótno, tworzywa sztuczne, drewno oraz palącego się płynu jak benzyna, oleje napedowe, rozpuszczalniki, chemikalia. Zgodnie z przepisami p.poż. stosowana jako do zabezpieczanie przeciwpożarowe budynków. Ilość 6 litrów środka gaśniczego jest równoważna zabezpieczeniu normowym 4 kg proszku gaśniczego. Piana z gaśnicy gasi ogień materiałów o strukturze przestrzennej wnikając wgłąb materiału. Piana pozostawia cienką warstwę filmu, zabezpieczającą przed ponownym zapaleniam. Doskonale nadaje się do gaszenia ludzi np. do szpitali, żłobków, szkół, restauracji, hoteli, galerii, sal konferencyjnych. Również sprawdza się na stacji paliw i magazynów paliw, chemikali, baz transportowych, itp.

 

Tą gaśnica pianową można bezpieczenie gasić urządzenia pod napiępciem elektrycznym do 1000V.

 

Zalety:

Skuteczność gaśnicza: 8A 113B. 
Wskaźnik ciśnienia umożliwiający stałą kontrolę ciśnienia gaśnicy.
Możliwość wielokrotnego napełniania.
Wnętrze zbiornika zabezpieczone antykorozyjnie.
Zabezpiecza przed ponownym zapłonem.

 

Gwarancja producenta 3 lata.

 

Jakość i bezpieczeństwo:

Produkowana zgodnie z wymaganiami rynku krajowego i unijnego w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001. Spełnia wymagania normy europejskiej EN3 oraz Dyrektywy Bezpieczeństwa PED 97/23/EC.

 

Dane techniczne:

Skuteczność gaszenia:

8A 113B

Masa środka gaśniczego:

Środek gaśniczy:

6 l

Wodny roztwór FireFilmPremix 3% AFFF

Czynnik roboczy:

N2

Czas działania:

min 12 sekund

Ciśnienie próbne zbiornika:

27 bar

Ciśnienie robocze:

15 bar

Zakres temperatur stosowania:

+5 oC / +60 oC

Masa całkowita:

10 kg

Maks. napięcie gaszonego urządz.:

1000 V  

Całkowita wysokość:

540 mm

Średnica zbiornika:

160 mm

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Gaśnica pianowa GW-6x AB Boxmet

Gaśnica pianowa GW-6x AB Boxmet

Gaśnice pianowa, gasi urządzenia pod napięciem. Gasi pożary z grupy A (drewno, tworzyo, paliwo, rozpuszczalniki.

Napisz opinię

Zapisz się do naszego newslettera !